Preskočiť na obsah

Ak ste sa rozhodli žiť a pracovať napríklad v Českej republike, Nemecku, Rakúsku či inej krajne EÚ, isto hľadáte informácie o tejto krajine zo všetkých dostupných zdrojov. Čím viac informácií nájdete, tým viac Vás môžu mýliť.

Komplexný prehľad o životných a pracovných podmienkach v EÚ nájdete na stránke EURES-u, ktorá je pravidelne aktualizovaná. Pre Vás je pripravená najjednoduchšia a súčasne najrýchlejšia cesta k potrebným informáciám na tomto odkaze. Dočítate sa o životných a pracovných podmienkach v 32 krajinách. Pre všetky krajiny sú potrebné informácie uvedené v ucelených kapitolách: hľadanie práce, presťahovanie sa do inej krajiny, pracovné podmienky, životné podmienky, sociálne zabezpečenie a poistenie. Informácie sú konkrétne s uvedenými pracovnými postupmi, prepojením na konkrétne portáli s aktuálnymi ponukami, možnosťami či pomocou.

Ak by ste potrebovali ďalšie informácie o konkrétnych internetových adresách, kde môžete priamo hľadať prácu, ubytovanie či iné, tak tie sú uvedené pri každej krajine samostatne pod názvom „Užitočné internetové stránky“.

Stačí len pozorne čítať a všetky informácie sú pripravené pre Vás ako na dlani. Už nemusíte viac hľadať. Príjemný pobyt a veľa úspechov v práci nech ste kdekoľvek.